Lukáš Jelínek je bronzový. Skončilo ME v bowlingu.

Novinka z rubriky: aktuální zprávy,
publikováno: 02.11.2022

Český reprezentant Lukáš Jelínek vybojoval v neděli bronzovou medaili na Mistrovství Evropy mistrů – mužů a žen v našem Bowland bowling centru. V semifinálovém rozstřelu nestačil na budoucího šampiona Matse Maggiho z Belgie a skončil na třetím místě. Mezi ženami zvítězila Essi Pakarinen z Finska.

Nejlepší bowleři z Evropy celý týden bojovali v Olomouci o nejcennější kovy v individuálních soutěžích. Diváci mohli od 25. do 30. října obdivovat umění hráčské špičky starého kontinentu. Na Hanou zamířilo 35 hráčů a 33 hráček.

„Evropský šampionát se konal v České republice teprve podruhé, před šesti lety jej hostilo také naše město,“ řekl Jan Spáčil z pořádajícího spolku BC Bowland Olomouc, který stál za organizací prvního ME. Evropská bowlingová federace byla podle Spáčila s průběhem olomouckého šampionátu spokojena. Příští rok se hráči sjedou na stejný turnaj k sousedům do Německa.

Jsme moc rádi, že akce proběhla podle plánu a děkujeme i našim návštěvníkům i pravidelným hráčům za účast. Na fotky z finále se můžete podívat na našem facebooku nebo instagramu.