Sportovní bowling

SPORTOVNÍ BOWLING

Bowling není jenom zábava. Je to taky sport! V našem centru probíhají pravidelná klání Amatérské Bowland Ligy (ABL), Podnikové Bowland Ligy (PBL), Školní Bowlingové Ligy (ŠBL), ale i vyšších soutěží. A máme svůj vlastní klub, školu i obchod. Posuďte sami.

BC BOWLAND OLOMOUC

Samostatný bowlingový club BowLand v současné době čítá více než 110 členů. Každoročně se stává v rámci ČBA jedním z nejúspěšnějších bowlingových klubů v ČR. Z mnoha úspěchů lze uvést:

 • 2004 – Mistr ČR junioři do 12let (Veronika Nováková)
 • 2007 – Mistr ČR dvojic (Jiří Hindrák, Jaroslav Gurovič), Mistr ČR junioři do 15let (Veronika Nováková), Mistr ČR kadeti (Monika Hudcová), Mistr ČR Extraliga ženy (Helena Morávková, Eva Deáková, Dana Hanušová, Dita Hobzová)
 • 2008 –   Mistr ČR (Jan Spáčil), Mistr ČR dvojic mix (Jan Spáčil, Soňa Spáčilová)
 • 2009 –   Mistr ČR (Jan Spáčil), Mistr ČR junioři do 18let (Veronika Nováková)
 • 2010 – Mistr ČR dvojic ženy (Veronika Nováková), Mistr ČR junioři do 18let (Veronika Nováková),  Mistr ČR kadeti (Veronika Nováková)
 • 2011 – Mistr ČR Extraliga (Jan Spáčil, Pavel Vinklárek, Martin Orálek), Mistr ČR Extraliga ženy (Dana Hanušová, Veronika Nováková, Blanka Hanusíková)
 • 2012 –   Mistr ČR dvojice (Jan Spáčil, Pavel Vinklárek), Mistr ČR dvojic mix (Veronika Nováková), Mistr ČR junioři do 15let (Alexandra Doleželová), Mistr ČR Extraliga (Jan Čepelák, Marek Talpa, Roman Vrána, David Vítek, Matěj Foťko), Mistr ČR Extraliga ženy (Veronika Nováková, Blanka Hanusíková, Dana Hanušová, Soňa Spáčilová)
 • 2013 –   Mistr ČR dvojice mix (Marek Talpa), Mistr ČR junioři do 15let (Kateřina Hejdučková), Mistr ČR senioři (Blanka Hanusíková), Mistr ČR Extraliga (Marek Talpa, Tomáš Plechata, David Vítek, Daniel Vezis)
 • 2014 –   Mistr ČR dvojic mix (Marek Talpa), Mistr ČR junioři do 12let (Jan Tříska)
 • 2015 –   Mistr ČR (Marek Talpa)
 • 2016 –   Mistr ČR dvojice (Jan Tříska, Tomáš Plechata), Mistr ČR junioři do 18let (Kateřina Hejdučková)
 • 2017 –   Mistr ČR junioři do 18let (Jakub Vlachovič), Mistr ČR Extraliga (Jan Tříska, Tomáš Plechata, Kateřina Hejdučková, Radek Cuc)
 • 2018 –   Mistr ČR dvojice (Jan Tříska), Mistr ČR dvojice junioři jaro (Jan Tříska, Jakub Vlachovič), Mistr ČR dvojic junioři podzim (Jan Tříska), Mistr ČR junioři do 15let (Daniel Grunda), Mistr ČR Extraliga junioři (Jan Tříska, Daniel Grunda, Jakub Vlachovič, Tadeáš Salaquarda)

Výsledky ABL, PBL a turnajů, podrobný kalendář akcí, propozice pro účastníky a další informace naleznete na stránkách fanoušků.

PRO-SHOP

V našem Black Hole Bowling Pro-Shopu nabízíme velký výběr bowlingových koulí různých značek. Zaměřujeme se především na značky Storm, Rotogrip, Ebonite a Columbia300. Máme bowlingové koule vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušené hráče bowlingu.

Koule jsme schopni na profesionální úrovni navrtat přímo na míru, disponujeme špičkovou vrtačkou Jayhawk Tri-Oval a používáme nejmodernější měřící přístroje.

V naší nabídce naleznete rovněž široký výběr speciální bowlingové obuvi, bowlingových tašek na 1, 2, 3, 4-6 koulí a mnoho dalšího vybavení.

Pro další informace kontaktuje manažera centra.

BOWLING ACADEMY

První v Česku, druhá v Evropě, třetí na světě, takovými přívlastky se může pochlubit Bowling Academy Olomouc, která byla založena v roce 2008 právě na bowlingovém centru BowLand Olomouc.

Posláním akademie je vychovávat a zdokonalovat nové talentované hráče z česka, ale i okolních zemí. V neposlední řadě je prioritou kvalitní vzdělávací program pro trenéry a zajištění jejich certifikace pro level 1 až level 3 ETBF.

Nejvýraznějších úspěchů dosáhla akademie druhým místem Davida Vítka na Mistrovství Evropy juniorů v Rakousku 2013 a třetím místem Marka Talpy na Mistrovství Evropy juniorů v Německu v roce 2012.

Mezi naše největší talenty patří Jan Tříska, který již od svých 12let reprezentuje ČR a je také několikanásobný Mistr ČR. Dále Jakub Vlachovič, Kateřina Hejdučková, Daniel Grunda, Tadeáš Salaquarda a mnoho dalších.

Související nabídka

Bowlingová liga

Bowlingová liga

Jste připraveni vyhrávat? Přihlaste svůj tým do bowlingové ligy dle vlastní úrovně!

Osobní trenér

Osobní trenér

Chcete se naučit hrát bowling? Nabízíme individuální tréninky pod vedením profesionálních trenérů.

Bowlingová škola

Bowlingová škola

Chcete hrát dobře bowling? Přihlaste se ještě dnes! Bowland Bowling center pořádá nábor nových hráčů ve věku od 6 do 18 let.

Permanentky

Permanentky

Hrajete u nás bowling pravidelně? Můžete ušetřit! Vyřiďte si permanentku – předplacenou kartu a získejte slevu až 60 % z ceníkových cen.